5. niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015 r

1. Dzisiaj o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
  2. Dziś po Mszach świętych można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez tych, którzy uczestniczą w zajęciach Przystani Złotego Wieku. Dochód z aukcji jest przeznaczony na działalność świetlicy.
  3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum, z wszystkich grup, będzie w środę (25 marca) o godz. 20.00.
  4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przeżywamy również Dzień Świętości Życia. Na Mszy o 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli do dzieła modlitewnego w obronie dzieci nienarodzonych.
  5. W najbliższy piątek rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. O godz. 15.00 będzie nauka dla klas od 0 do III, połączona z Drogą Krzyżową. O godz. 16.00 nauka dla dzieci z klas od IV do VI. Po niej Droga Krzyżowa.
  6. W najbliższy piątek nie ma Drogi Krzyżowej o 17.15. Tego dnia odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego osiedla. Początek w kościele o 19.30.
  7. W sobotę dzień spowiedzi. Spowiadamy od 00 do 10.00; 16.30 do 18.00 oraz od 18.30 do 19.30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na każdej Mszy. O 11.15 poświęcenie palm na placu przed kościołem, procesja, a po niej Msza św.
  9. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 6 (klatka schodowa A) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Podedworze 6 (klatka schodowa B).
  10. Organizowana jest pielgrzymka parafialna do Lichenia. Wyjazd od 17 do 19 kwietnia. Zapisy i informacje w zakrystii.
  11. W sobotę o 19.00 w auli św. Jana Pawła II kolejny seans filmowy. Serdecznie zapraszamy.
  12. Informujemy, że w każdą ostatnią środę miesiąca radca prawny dr Anna Satława będzie udzielać darmowych porad prawnych dla osób potrzebujących, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną. Porady z zakresu prawa cywilnego będą udzielane w kancelarii parafialnej od godziny 00 do 19.00. Osoby korzystające z pomocy opieki społecznej proszone są o dostarczenie dokumentów to potwierdzających. Najbliższy termin otwarcia poradni to 25 marca.
  13. Już dziś informujemy, że Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na nie o 18.00.
  14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Aleksandra Nielsen (l. 67), Zygmunt Adam Franik (l. 65). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.