„Italia. Od Padwy po Sycylię” – czyli parafialna pielgrzymka do Włoch

Poniedziałek 18 maja. Po śniadaniu pojechaliśmy do kolejnej miejscowości na trasie naszej pielgrzymki, czyli do Lanciano słynącego z cudu, jaki wydarzył się tam w ok. 750 r. Do dziś w sanktuarium Cudu Eucharystycznego przechowywany jest Najświętszy Sakrament, który podczas cudu zamienił się w prawdziwe ciało i krew Jezusa. W sanktuarium uczestniczyliśmy w Mszy św.

Następnie, popołudniu, dojechaliśmy do San Giovani Rotondo – miasta, w którym przez wiele lat żył i pracował jako kapłan św. o. Pio. Odwiedziliśmy kościół Matki Bożej Anielskiej, w której święty odprawiał Msze św. i spowiadał, zobaczyliśmy krzyż, przy którym otrzymał stygmaty, zwiedziliśmy też muzeum poświęcone o. Pio, a także modliliśmy się jego sanktuarium, przy grobie świętego. Na koniec dnia odprawiliśmy również Drogę Krzyżową – jej stacje znajdują się na malowniczo położonym wzgórzu, z którego rozciąga się panorama miasta i całego regionu Apulia.

Po przyjeździe do hotelu czekała na nas niespodzianka, czyli pyszna kolacja, włoska klasyka gatunku: lasagne, duszona wieprzowina oraz tiramisu.