„Italia. Od Padwy po Sycylię” – czyli parafialna pielgrzymka do Włoch

Czwartek 21 maja. Ten dzień był chyba jednym z najpiękniejszych podczas tej pielgrzymki. Po śniadaniu przyjechaliśmy do Taorminy, pięknego, urokliwego miasteczka, w którym atmosferą Italii dosłownie się oddycha! Najpierw, o 9 rano, uczestniczyliśmy w Mszy św., odprawionej w małym kościółku, a następnie zwiedzaliśmy Taorminę. Był czas na podziwianie panoramy wybrzeża Morza Jońskiego z widoczną po prawej stronie Etną, zakupy i spróbowanie sycylijskich smakołyków. Następnie przeszliśmy do antycznego teatru grecko-rzymskiego, który zachwycił nas swym pięknem i rozpościerającymi się z niego wspaniałymi widokami.

Popołudniu przyjechaliśmy do stóp Etny (najwyższego wulkanu Europy), zwanej Królową Sycylii. Większość grupy poszła na spacer na jeden z kraterów Etny (Silvestro), a część osób ze względów zdrowotnych musiała pozostać w autokarze. Przez cały, bardzo udany dzień, pogoda nam sprzyjała, mimo, że wszystkie prognozy pogody zapowiadały opady deszczu.