57. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 57-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. odbędzie się spotkanie z Dariuszem Walusiakiem, historykiem, znanym reżyserem filmowym, autorem ponad pięćdziesięciu historycznych filmów dokumentalnych.

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się dwie części:

A) Pokaz dokumentalnego filmu historycznego pt. Pamięć. Tajemnice lasów Piaśnicy, o masowym ludobójstwie dokonanym przez Niemców na polskich Kaszubach od jesieni 1939 r. do wiosny 1940 r. na Pomorzu (film trwa ok. 40 minut);
B) Rozmowa na żywo z Dariuszem Walusiakiem, współtwórcą filmu, którą poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko, UJ).

Wstęp wolny.

Spotkanie w niedzielę 4 grudnia 2016 od godz. 19.00 do 21.00. Dojazd: autobusami nr 164, 204, 244 lub tramwajami nr 50, 24 – przystanek: Piaski Nowe.

Kontakt do prowadzącego: marek.mariusz.tytko@uj.edu.pl

Pełna informacja o filmie w bazie Film Polski: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1231863