Ogłoszenia Duszpasterskie: 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Jest to uroczystość obowiązkowa.
Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej.

Sprawy bieżące:

1. W uroczystość Objawienia Pańskiego odbywały się uroczyste orszaki
    ze śpiewem kolęd i symbolicznymi koronami. Z racji pandemii,  nie jest możliwe organizowanie takiej uroczystości. Nie rezygnując zupełnie z tego zwyczaju,
  2. na stoliku za ławkami są wyłożone korony, które można sobie zabrać
    na pamiątkę pokłonu Trzech Mędrców.
  3. W środę młodzież oazowa będzie sprzedawać kadzidło i kredę, ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność tej grupy. Niech nasze domy napełnią się wonią kadzidła w tym dniu na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga.
  4. Braciom i Siostrom z Kościołów Wschodnich, którzy będą obchodzić
    w tym tygodniu święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości łask i pokoju
    od Bożej Dzieciny.
  5. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnich tygodniach  złożyli ofiarę pieniężną na tacę, do skarbony lub na konto parafialne.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 16.
    W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 18. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godzinie 7.30.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.
  8. W ostatnim czasie do wieczności odeszli:
    śp. Maria Danek, lat 66,
    śp. Jadwiga Ulanowska, lat 86.
    śp. Jan Czubak, lat 68.
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, …