Ogłoszenia Duszpasterskie: 3. Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dziś I niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.  Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona będzie na dekoracje Grobu Bożego.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. W środę 10.03. podczas wieczornej Mszy Świętej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Świętego Józefa.
  2. W czwartek 11.03. zapraszamy na Mszę Świętą, której przewodniczył będzie Ks. Bp Jan Zając o godz. 18.00 w ramach modlitwy w Kościołach Stacyjnych. Tradycja wielkopostnych Kościołów Stacyjnych była kultywowana w Rzymie aż do XIV wieku. Przywrócono ją tam w 1979 roku. W naszej Archidiecezji zwyczaj ten wprowadził Arcybiskup Marek Jędraszewski. Nasz Kościół Stacyjny jest odpowiednikiem Kościoła Stacyjnego Świętych Kosmy i Damiana w Rzymie.
  3. W dni powszednie Wielkiego Postu zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 z kazaniem w ramach przygotowania do świąt wielkanocnych.
  4. NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE:
    DROGA KRZYŻOWA –  W PIĄTEK  godz. 17.00 i 18.45
    GORZKIE ŻALE –  W NIEDZIELĘ o godz. 17.00
  5. Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Łużyckiej 71, 71B, 71C, 73C i 93 za pomoc
    w sprzątaniu świątyni. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z bloku przy ul. Podedworze 2. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  6. Już dziś zapraszamy chorych i starszych na Dzień Chorego, który odbędzie się
    w sobotę 20.03. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła starszym i chorym. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.
  7. W zeszłą niedzielę na pomoc dla misjonarzy ramach Dzieła „Ad Gentes” zebraliśmy 5250 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    Chłopców z klas 1-5, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do kościoła na spotkania dla kandydatów w poniedziałki o godz. 16.30. Pierwsze spotkanie jutro, 8 marca.
    Chłopców z klas 6-8, którzy chcą zostać lektorami zapraszamy do kościoła na spotkania dla kandydatów w poniedziałki o godz. 19.00. Drugie spotkanie w poniedziałek za tydzień, 15 marca.
  8. Dzieci z klas 1-5 zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się on-line we wtorki o godz. 17.00. Link do spotkań dostępny w ogłoszeniach na naszej stronie Internetowej: https://discord.gg/rYcKJhQ3jg
  9. W przyszłą niedzielę Mszę Święte odprawimy tak jak dziś o godz:
    7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.
  11. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli:
    + Eugeniusz Klima l. 71
    + Władysław Pecia l. 86
    Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…