Ogłoszenia Duszpasterskie: 4. Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. Niedziela Radości ze zbliżających się świąt. Tą radość w liturgii podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.  Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona będzie na dekoracje Grobu Bożego.
  • Piątek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. Podczas wieczornych Mszy Świętych trwamy na Nowennie przed uroczystością Świętego Józefa.
  2. W dni powszednie Wielkiego Postu zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 z kazaniem w ramach przygotowania do świąt wielkanocnych.
  3. NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE:
    DROGA KRZYŻOWA – W PIĄTEK godz. 17.00 i 18.45
    GORZKIE ŻALE – W NIEDZIELĘ o godz. 17.00
  4. Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Podedworze 2 za pomoc w sprzątaniu świątyni  i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z bloku  przy ul. Podedworze 4.
    Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  5. W najbliższą sobotę – 20. marca będziemy obchodzić parafialny Dzień Chorego.
    O godz. 10.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.
    O godz. 11.00 Msza święta połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych
    .
    W czasie pandemii warto zastanowić się nad przyjęciem tego sakramentu. Jest to sakrament umocnienia w chorobie, w zagrożeniu życia. Mogą go przyjąć wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby  starszym i chorym pomóc w przybyciu do świątyni.
  6. Na stoliku za ławkami znajdują się obrazki ze Św. Józefem wraz ze specjalną modlitwą. Prosimy o zabranie ich do naszych domów, aby Patron tego Roku towarzyszył nam w codziennym życiu.
  7. Nowo powstałe Centrum Aktywności Seniorów mieszczące się przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Piaskach Wielkich zaprasza na bezpłatne zajęcia. Szczegóły na ulotkach i plakacie umieszczonym w gablotce.
  8. Chłopców z klas 1-5, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do kościoła na spotkania dla kandydatów w poniedziałki o godz. 16.30. Kolejne spotkanie jutro, 15 marca.
  9. Chłopców z klas 6-8, którzy chcą zostać lektorami zapraszamy do kościoła na spotkania dla kandydatów w poniedziałki o godz. 19.00. Drugie spotkanie jutro w poniedziałek  15 marca.
  10. Dzieci z klas 1-5 zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się on-line we wtorki o godz. 17.00. Link do spotkań dostępny w ogłoszeniach na naszej stronie Internetowej: https://discord.gg/rYcKJhQ3jg
  11. W przyszłą niedzielę Mszę Święte odprawimy tak jak dziś o godz:
    7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.
  12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.
  13. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli:
    + Zofia Syc l. 59
    + Ryszard Hamulewicz l. 70
    Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…