Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021r.

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.  Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona będzie na dekoracje Grobu Bożego.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie 30 osób. Prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa maseczkami. Prosimy również o zrozumienie i nie tworzenie „toksycznej atmosfery” w związku z tymi przepisami.
  2. KANCELARIA PARAFIALNA czynna do środy włącznie. W pozostałe dni aż do wtorku po Wielkanocy nieczynna.
  3. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę
    o godz. 17.30. W Wielki Piątek po zakończonej Liturgii do godz. 22.00.
  4. CHORYCH Z POSŁUGĄ SAKRAMENTALNĄ odwiedzimy 10. kwietnia od godz. 9.00.
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Podedworze 6 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z  bloku  przy ul. Podedworze 8. Sprzątanie zaczyna się o 19.00 w środę.
  6. LITURGIA ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO:
    01.04.2021 WIELKI CZWARTEK
    O godz. 8.00 Liturgia Godzin: Jutrznia
    O godz. 18.00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ, po Niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00
    02.04.2021 WIELKI PIĄTEK
    O godz. 8.00 Liturgia Godzin: Jutrznia. Adoracja w Ciemnicy od zakończenia Jutrzni do wieczornej liturgii.
    O godz. 15.00 DROGA KRZYŻOWA oraz rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
    O godz. 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Również obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia do śmierci.
    03.04.2021 WIELKA SOBOTA
    O godz.8.00 Liturgia Godzin: Jutrznia. Adoracja w Grobie od zakończenia Jutrzni do Nieszporów.
    Od godz. 10.00 do 16.40 BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY co 20 minut przed kościołem. Na poświęcenie pokarmów może przyjść tylko jeden przedstawiciel  rodziny.
    O godz. 17.00 Liturgia Godzin: Nieszpory.
    O godz. 19.30 WIGILIA PASCHALNA. Prosimy przynieść świece. Na zakończenie nie będzie procesji rezurekcyjnej.
  7. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odprawimy tak jak dziś o godz.7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej oraz głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego.
  9. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli:
    + Stanisława Ciesielska
    + Adam Stach
    + Stanisław Jakubowski
    Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…