Ogłoszenia duszpasterskie: 18. Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

1. Dziś I Niedziela miesiąca na zakończenie Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. Poniedziałek – Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej.
  3. Czwartek – Wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Śnieżnej.
  4. Środa – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  5. Piątek – Święto Przemienienia Pańskiego.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. Dziś przypada 77. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w „Godzinie W” zabiją dzwony naszego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
  2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze Święte w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00.
  3. W poniedziałek będzie można uzyskać w kościołach parafialnych „Odpust Porcjunkuli”. Nawiedzając świątynię należy odmówić pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  4. W piątek przypada I piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź święta w tym dniu od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu wyrusza na Jasną Górę 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Rozpoczęcie na Wzgórzu Wawelskim o godz. 7.00.
  5. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
  6. Na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji Miva Polska przy okazji poświęcenia pojazdów mechanicznych zebrano kwotę 2080 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Włoskiej 19 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 43. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  8. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.