Ogłoszenia duszpasterskie: 19. Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

1. Poniedziałek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,
    patronki Europy.
  2. Wtorek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. Środa – Wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
  4. Piątek – Święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  5. Sobota – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  6. Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. W piątek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza Święta, następnie różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
  2. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
  3. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  4. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 43 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 45. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  5. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.