Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25 grudnia 2017

1. Dziś, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, oraz jutro, w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W drugi dzień Świąt składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W niedzielę (31 grudnia) o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy obchodzą jubileusze małżeństwa lub „okrągłą” rocznicę. Tego dnia o godzinie 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory. O 18.00 będzie dziękczynna Msza św. koncelebrowana z kazaniem podsumowującym rok duszpasterski w naszej parafii. Nie będzie Mszy o godz. 19.30.
    3. W poniedziałek (1 stycznia) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – święto obowiązujące. Porządek Mszy św. taki sam jak w każdą niedzielę.
  3. Plan wizyty duszpasterskiej  jest umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Terminy kolędy w blokach przy ul. Bochenka będą podane w najbliższą niedzielę.
  4. Jezus Chrystus, Bóg, nasz Zbawiciel, przyszedł kiedyś na ziemię, gdy przyjął ludzkie ciało, narodzony w Betlejem.  On przychodzi do nas nieustannie w Tajemnicy Eucharystii. Życzymy Wam, abyście umieli otworzyć dla Niego drzwi Waszych serc i domów, gdyż tylko On może nam dać pokój serca, bez którego nie ma szczęścia.

IV niedziela Adwentu, wigilia Bożego Narodzenia - 24 grudnia 2017

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; WE WTOREK -  święto św. Szczepana, męczennika; W ŚRODĘ - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; w CZWARTEK – święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  2. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 18:00 i 19:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z niej, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Jak co roku diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15. Po Mszy złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem.
  4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania wspomnienia przyjścia na ziemię Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.

Czytaj więcej: IV niedziela Adwentu, wigilia...