Zespół Cantate Rosariae

Cantane Rosarie to nasz parafialny zespół wokalno-instrumentalny, który w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 19:30, grą i śpiewem pomaga głębiej przeżywać liturgię.

Jesteśmy grupą dorosłych, entuzjastycznych osób, które kochają muzykę.
Wierzymy, że Bóg obdarzył nas talentami, których nie wolno marnować, dlatego chcemy te talenty rozwijać. Każda Eucharystia to okazja, by śpiewem podziękować Bogu za wszystko co od niego otrzymaliśmy.

Poza Mszą Św. angażujemy się również w projekty parafialne, tj.: comiesięczne Uwielbienie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie (każda I niedziela miesiąca o 20.15), koncerty Bożonarodzeniowe, festyny. Oprócz cotygodniowych prób, raz w  roku uczestniczymy w warsztatach doskonalących nasze umiejętności wokalne.  Bierzemy udział w konkursach, przeglądach muzyki chrześcijańskiej oraz ceremoniach zawarcia sakramentu małżeństwa.

Nasz zespół tworzą:

Ks. Grzegorz Lenart – Kierownictwo artystyczne, pianino, organy

Natalia Data – pianino, organy

Edyta Bogacz – wiolonczela

Justyna Galica – flet

Piotr Podkopał – gitara basowa

Tomasz Gut – gitara akustyczna

Daniel Czajkowski  - gitara klasyczna

Zdjęcia instrumentalistów

Wokaliści:

Soprany  - Joanna Ćwikła, Sylwia Cieślik, Ewelina Gwóźdź, Dorota Krzak, Marta Kędra, Marta Urban

Alty I – Krystyna Dudek, Agnieszka Wójcik-Gut

Alty II – Anna Lenart, Justyna Kostucha

Bas – Łukasz Wachciński

Próby odbywają się w każdą środę o 19:30 i niedzielę o 18:00.

Zapisy drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub po niedzielnej Mszy Świętej o 19:30 u ks. Grzegorza.

Zespół Cantate Rosariae