56. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 56-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 20 listopada 2016 r. odbędzie się spotkanie z drem Mirosławem Borutą, socjologiem z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, twórcą portalu informacyjnego Kraków Niezależny.pl, stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku oraz nowojorskiego Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się dwie części:

A) Prezentacja książki dra Mirosława Boruty pt. Nazwisko: tożsamość i więzi rodzinne,
B) Rozmowa na żywo z drem Mirosławem Borutą, którą poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko, UJ).

Wstęp wolny.

Spotkanie z Juliuszem Łuciukiem, polskim kompozytorem, teoretykiem muzyki i muzykologiem 54. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 54-ty, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 25 września 2016 r. odbędzie się spotkanie z maestro Juliuszem Łuciukiem (ur. 1927), wybitnym kompozytorem należącym do ścisłej czołówki polskich twórców muzyki religijnej, muzykologiem, teoretykiem muzyki, uczniem Zdzisława Jachimeckiego w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Nadii Bulanger [czyt. Bulanżé:] i Maxa Deutscha [czyt.: Dojcza] w Konserwatorium w Paryżu. Biogram Juliusza Łuciuka znajduje się w „Encyklopedii Muzycznej”. Jego nazwisko weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki XX i XXI wieku

Czytaj więcej: Spotkanie z Juliuszem Łuciukiem,...

53. Zaproszenie do „PSALM-u”

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM) przy Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do Domu Parafialnego do Auli św. Jana Pawła II na 53-ci, niezwykły wieczór autorski.

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. odbędzie się spotkanie z prof. Wojciechem Narębskim (ur. 1925), autorem książek, więźniem „Łukiszek” i sowieckich łagrów, żołnierzem Drugiego Korpusu Polskiego - Armii Andersa (w 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii), jednym z ostatnich żyjących uczestników bitwy pod Monte Cassino, 1944), towarzyszem broni słynnego niedźwiedziaWojtka”, szeregowca, nosiciela pocisków do dział polskiej Armii podczas walk we Włoszech.

Na wieczorne spotkanie w ramach cyklu „Historia ojczysta” – złożą się dwie części:

a) prezentacja książki pt. Działania 5. Wileńskiej Brygady Piechoty podczas kampanii włoskiej 1944-45 autorstwa p. prof. Wojciecha Narębskiego,

Czytaj więcej: 53. Zaproszenie do „PSALM-u”

52. zaproszenie do PSALMU 22 maja 2016 r.

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza miłośników książki na niezwykłe spotkanie z dr Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, pisarką z USA, członkinią amerykańskiego PEN-Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich na Obczyźnie oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, stypendystką Fundacji Fulbrighta i Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, pisarką od wielu lat mieszkającą w stanie Delaware w Stanach Zjednoczonych; Autorką wielu książek wydawanych w Polsce i po angielsku w Stanach Zjednoczonych. Aleksandra Ziółkowska była dwa ostatnie lata życia Melchiora Wańkowicza jego asystentką, jej pisarz zapisał archiwum i zadedykował ostatnią swoją pracę „Karafka La Fointaine’a”. Tematy, które pisarka porusza w swoich książkach, to między innymi polskie losy naznaczone wojną światową, amerykańscy Indianie.

Wieczór autorski z cyklu “Historia ojczysta” na żywo poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko z UJ. Oprawa muzyczna: JSGuitar Solo.

Czytaj więcej: 52. zaproszenie do PSALMU 22 maja...