Ogłoszenia na V niedzielę zwykłą – 6 lutego 2011 r.

1. W piątek 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu wypada XVIII Światowy Dzień Chorego. Za naszych bliskich chorych będzie się modlić podczas Mszy o godz. 18.00.

2. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 10, klatka B, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Podedworze 12, klatka A.

3. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Była to dla nas, duszpasterzy, okazja do wspólnej modlitwy z wami i rozmów, w trakcie których wielu z was dzieliło się spostrzeżeniami dotyczącymi życia naszej wspólnoty parafialnej, wyrażając swoje zatroskanie o sprawy parafialne. Bóg zapłać za waszą gościnność, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy. Chcemy poinformować, że w tym roku 63 procent mieszkań było otwartych dla kapłanów. Podczas tegorocznej kolędy pytaliśmy w każdym mieszkaniu, ile osób w nim faktycznie mieszka. Nie chodziło nam o zameldowanie, ale zamieszkanie, co jest podstawą przynależności do parafii. Po dokładnym podliczeniu, okazało się, że w odwiedzonych przez nas mieszkaniach (63 proc. wszystkich) żyje 4738 osób. Jak z tego wynika nasza parafia liczy na pewno o wiele mniej niż deklarowane w statystykach 8,5 tys.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono 15 lutego (wtorek) o 18.45.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.