VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2011 r.

1.   W tym tygodniu wypada pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00 do 18.00. Na Mszę o 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.

2.   W sobotę po Mszy św. wieczornej, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy popełniane przez ludzi przeciwko jej Niepokalanemu Sercu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca.

3.   Powstaje w naszej parafii nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy młode małżeństwa pragnące pogłębić więź z Bogiem i pomiędzy sobą. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 11.30.

4.   Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek o 18.45.

5.   Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 20 A (cały blok), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Włoskiej 17, klatka I.

6.   W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w zmienionym terminie. Rozpoczniemy je w Środę Popielcową, a kolejne nauki rekolekcyjne będą w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcjonistą będzie ks. dr Bogusław Mielec, wykładowca teologii moralnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy plan rekolekcji otrzyma każdy w przyszłą niedzielę. Dlaczego akurat taki termin? Nie chcemy, aby to była tylko zmiana dla samej zmiany. Chodzi o to, abyśmy wszyscy odkryli, że cały Wielki Post jest szczególnym czasem zbliżania się do Boga, walki ze swymi słabościami, oraz intensywniejszej modlitwy. Rozpoczęcie Wielkiego Postu od rekolekcji pozwoli – jak mamy nadzieję – właśnie w ten sposób przeżyć 40. dniowy czas pokuty i refleksji. Módlmy się wszyscy o łaski dla rekolekcjonisty i owoce duchowe dla całej naszej parafii.

7.   Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.