IX niedziela zwykła – 6 marca 2011 r.

1. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Na Mszach będą głoszone nauki rekolekcyjne. Kolejne będą w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Bogusław Mielec, wykładowca teologii moralnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Módlmy się wszyscy o łaski Ducha Świętego dla rekolekcjonisty i owoce duchowe dla całej naszej parafii. Plan rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapiskinowe.pl), a także jest wydrukowany w darmowym Informatorze Dekanalnym, który można zabrać do domu. Oprócz tego z kościoła można zabrać ulotki z planem rekolekcji.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech cały Wielki Post będzie dla każdego z nas czasem szczególnego zbliżenia się do Pana Boga, pogłębienia modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem.

3. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się podczas Mszy św. rekolekcyjnej 12 marca (w sobotę) o godz. 11.00.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 15 marca (we wtorek) o 18.30 w Sali Jana Pawła II.

5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoskiej 17 kl. I, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Włoskiej 17, klatka II.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.