II niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2011 r.

1. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z uwagi na świąteczny charakter nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przeżywamy również Dzień Świętości Życia. Na Mszy o 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli do dzieła modlitewnego w obronie dzieci nienarodzonych.

2. Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek o 18.45.

3. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoskiej 17 kl. III, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Włoskiej 17 klatka IV.

4. W dniach od 1 do 5 października w Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Organizatorzy kongresu zwracają się z prośbą także do mieszkańców naszej parafii, o przyjęcie w swoich domach pielgrzymów. Wszystkich mających możliwość, i chcących przyjąć na nocleg w swoim mieszkaniu pielgrzymów, prosimy o zabranie z zakrystii ulotek, na których można znaleźć więcej informacji. Deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do 3 kwietnia, czyli do 4. niedzieli Wielkiego Postu

5. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, w porozumieniu z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem, zwraca się do krakowskich parafii o pomoc w przeprowadzeniu szerokiej konsultacji na temat obecnie istniejących w Krakowie połączeń komunikacyjnych. Wiedzę o potrzebach komunikacyjnych krakowian ZIKiT pragnie osiągnąć m.in. na podstawie ankiet. Takie ankiety opracowane przez ZIKiT można dziś zabrać z kościoła do domu. Następnie wypełnione należy przynieść w następną niedzielę i wrzucić do specjalnej urny.

6. Stowarzyszenie MAYDAY, działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na prezentację filmu pt. „Popiełuszko – wolność jest w nas”, która odbędzie się w sobotę 26 marca o 15.00 w auli Jana Pawła II.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.