IV niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2011 r.


1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa. O 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.

2. Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli, dzisiaj są zbierane ofiary do puszki dla poszkodowanych w Japonii po przejściu tsunami oraz na odbudowę klasztoru w Alwerni, zniszczonego przez pożar. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 7 kwietnia (w czwartek) o 19.00 w sali Jana Pawła II.

4. Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla odprawimy w piątek 15 kwietnia. Początek o 19.00. Rozważania poszczególnych stacji przygotują:

 

Stacja I – Oaza Rodzin

Stacja II – Młodzież z Ruchu Światło-Życie

Stacja III – Lektorzy

Stacja IV – Róże Różańcowe

Stacja V – Ministranci

Stacja VI – Grupa Modlitewna

Stacja VII – Róże Różańcowe

Stacja VIII – Chór parafialny

Stacja IX – Duszpasterska Rada Parafialna

Stacja X – Oaza Rodzin

Stacja XI – Grupa Charytatywna

Stacja XII – Grupa Modlitewna

Stacja XIII – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Stacja XIV – Księża

Osoby, które będą pisać rozważania proszone są o przyjście na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.00.

5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoskiej 19 kl. I, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Włoskiej 19 klatka II.

6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W tym tygodniu „Gość Niedzielny” jest w cenie 7 zł, a to z racji wyjątkowego dodatku jakim jest płyta DVD, zawierająca archiwalne materiały filmowe z wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.