V niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2011 r.


 

1. Dziś o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Przypominamy, że ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.


2. Przedstawiciele Fundacji „Alma Spei” Hospicjum Domowe dla Dzieci zbierają dziś przed kościołem pieniądze, które będą przeznaczone na specjalistyczną opiekę dla dzieci nieuleczalnie chorych, oraz na wszechstronną pomoc dla ich rodziców.

3. Młodzież oazowa rozprowadza świece na Wigilie Paschalną w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

4. W poniedziałek 11 kwietnia o 18.00 odprawimy Mszę św. o dobre wyniki egzaminów uczniów z III kl. gimnazjum. Zapraszamy gimnazjalistów z rodzicami i dziadkami

5. Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla odprawimy w piątek 15 kwietnia. Początek o godz. 19.00. Prosimy zabrać świece.

6. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Dzień Chorych. O 15.00 odprawimy Mszę św., w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy rodziny o to, by ich bliscy w podeszłym wieku, mogli uczestniczyć w tej Mszy świętej – o ile oczywiście pozwala im na to stan zdrowia.

W najbliższą sobotę organizujemy również spowiedź przed świętami. Spowiadać będziemy od 8.00 do 11.00 i od 16.00 do 19.00, z przerwą od 18.00 do 18.30. Będzie spowiadać 6 kapłanów. Proszę nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień, gdyż wtedy będą ograniczone możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Niektórzy księża – w ramach współpracy pomiędzy parafiami – będą spowiadać w jednej z parafii dekanatu.

Obłożnie chorych, którzy nie będą mogli przybyć w sobotę na Dzień Chorego, odwiedzimy w poniedziałek 18 kwietnia od 15.00 do 17.00. Prosimy o zapisywanie ich na listę w zakrystii.

7. Diakonia Teatralna serdecznie zaprasza na staropolskie misteria Męki Pańskiej pt. „Pod mianem Judasza”. Spektakl odbędzie się w Niedzielę Palmową o 19.00.

8. W sobotę i niedzielę (16 i 17 kwietnia) zespół charytatywny sprzedawać będzie palmy wielkanocne.

9. Spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się w Wielki Wtorek o 19.00

10. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoskiej 19 kl. II, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Włoskiej 19 klatka III.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.