Niedziela Miłosierdzia Bożego 1 maja 2011 r.

 

 

1. Dziś dzieci z naszej parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nich, ich rodziców i najbliższą rodzinę, aby ten dzień był wielkim przeżyciem religijnym i przyczynił się do umocnienia wiary.

 

2. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. będzie taki jak w niedzielę.

Tego dnia serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Totus Tuus”, inspirowany osobą i twórczością literacką błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Wystąpią Robert Budzyń i Andrzej Bober. W programie zaprezentują m.in. wiersze naszego błogosławionego Papieża, do których Robert Budzyń skomponował muzykę. Koncert odbędzie się w kościele zaraz po Mszy św. wieczornej. Fragment koncertu, w formie zapowiedzi wydarzenia, można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św., oraz po południu od godz. 16 do 18. Na Mszę o godz. 18 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę od godz. 9 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.

4. W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca, po Mszy św. wieczornej, odprawimy nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej za grzechy popełniane przez ludzi przeciwko jej Niepokalanemu Sercu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca.

5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10 dzieci z klasy III będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w ramach pierwszego piątku oraz w sobotę od godz. 17 do 18. Próby przed rocznicą Pierwszej Komunii będą w środę i czwartek o godz. 16.30.

6. Informujemy, że organizowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 2 do 9 października. Z uwagi na konieczność dokonania rezerwacji na korzystnych warunkach, zapisy wraz z zaliczką powinny być dokonane do 20 maja. Więcej informacji w zakrystii i w gablocie ogłoszeń.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza.

8. Msza święta w intencji wszystkich, którzy uczestniczyli w sobotę w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie odprawiona 15 maja (niedziela) o godz. 10.

9. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.