Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 5 czerwca 2011 r.

1. Serdecznie zapraszamy na patriotyczny koncert Esperanckiego Zespołu Estradowego „Kamea”, który działa przy Domu Kultury Kraków-Podgórze. Występ odbędzie się dziś w auli bł. Jana Pawła II, zaraz po Mszy o 18.00.

2. Zapraszamy na projekcję filmów o życiu i przesłaniu dla współczesności Jana Pawła II. Seans będzie w środę 8 czerwca o godz. 19.00. Wyświetlone będą dwa filmy dokumentalne: „Papież z Łagiewnik” i „Papież zwycięstwa”. Pierwszy film stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodemu Karolowi Wojtyle był tak bliski kult Bożego Miłosierdzia. „Papież zwycięstwa” to film o pierwszej pielgrzymce Ojca św. do Polski. O realizacji tych filmów opowie ich autorka – Bogusława Stanowska-Cichoń.

3. Spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

4. Nasza parafia organizuje rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży. Odbędą się one w dniach od 2 do 14 sierpnia 2011r. , w malowniczo położonym ośrodku wczasowo-kolonijnym w Gołkowicach k. Nowego Sącza. Koszt wyjazdu – 700 zł. Uczestnicy mają zapewnione: 4 posiłki dziennie, stałą opiekę lekarza i pielęgniarki, różnego rodzaju atrakcje, wycieczki, pamiątki. Zapisy do 12 czerwca (niedziela). Ilość miejsc ograniczona. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Mirosławem. Serdecznie zapraszamy!

5. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na rekolekcje parafialne do Gołkowic odbędzie się w domu parafialnym w dniu 19 czerwca (niedziela), po Mszy o godz. 10.

6. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 11 czerwca (sobota). Zbiórka przed domem parafialnym o godz. 9.15.

7. W niedzielę 12 czerwca wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa będą zbierać datki do puszek, które zostaną przeznaczone na opiekę nad chorymi nowotworowo. Od samego początku swej działalności hospicjum obejmuje opieką również chorych z naszej parafii.

8. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Białoruskiej 8 (IV, V, VI, VII piętro) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Białoruskiej 8 (piętro VIII, IX, X).

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.