Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 12 czerwca 2011 r.

1. Dziś wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa będą zbierać datki do puszek, które zostaną przeznaczone na opiekę nad chorymi nowotworowo. Od początku swej działalności hospicjum obejmuje opieką również chorych z naszej parafii.

2. W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Na ten dzień w szczególny sposób zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

3. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godz. 19, w sali katechetycznej domu parafialnego.

4. Uroczystość Boże Ciała będziemy przeżywać 23 czerwca. Po Mszy o godz. 13 będzie procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Trasa procesji będzie taka sama jak w poprzednich latach. Od kościoła wyruszymy ulicą Podedworze w kierunku Szkoły Podstawowej Nr 27, a później pójdziemy obok bloku 57 i 53 i ulicą Łużycką w kierunku kościoła. Ołtarze będą umiejscowione tam, gdzie były co roku. O ich przygotowanie prosimy mieszkańców następujących bloków.

I ołtarz (przy ul. Podedworze) – mieszkańcy bloku Podedworze 6 kl. A i B;

II ołtarz (przy Szkole Podstawowej nr 27) – mieszkańcy bloku Białoruska 10 kl. I, II, III.

III ołtarz (przy bloku Łużycka 53) – mieszkańcy bloku Łużycka 51 kl. E, F.

IV ołtarz (przy bloku Łużycka 47) – mieszkańcy bloku Łużycka 51 kl. G, H.

Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami parafian, którzy będą przygotowywać ołtarze będzie w najbliższy wtorek o godz. 19.

5. Nasza parafia organizuje rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży. Odbędą się one w dniach od 2 do 14 sierpnia 2011r. , w malowniczo położonym ośrodku wczasowo-kolonijnym w Gołkowicach k. Nowego Sącza. Koszt wyjazdu – 700 zł. Uczestnicy mają zapewnione: 4 posiłki dziennie, stałą opiekę lekarza i pielęgniarki, różnego rodzaju atrakcje, wycieczki, pamiątki. Zapisy do 19 czerwca (niedziela). Ilość miejsc ograniczona. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Mirosławem. Serdecznie zapraszamy!

6. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na rekolekcje parafialne do Gołkowic odbędzie się w domu parafialnym w dniu 19 czerwca (niedziela), po Mszy o godz. 10.

7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Białoruskiej 8 (IV, V, VI, VII piętro) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Białoruskiej 6 (parter oraz piętro I i II).

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.

9. Z pewnością wszyscy zdążyli już zauważyć, że w naszej świątyni przybyły dodatkowe ławki. Właśnie w ubiegłym tygodniu przywiezione zostały ostatnie z nich. Zostały one zrobione na zamówienie przez tego samego wykonawcę, który robił wcześniej wszystkie pozostałe. W sumie jest 6 nowych ławek z oparciami oraz 13 bez oparć. Dzięki temu przybyło w kościele około 120 miejsc siedzących – licząc również te krzesła, które pozostawimy. – Ta inwestycja to nie rozrzutność, lecz pragnienie, aby podczas Mszy i nabożeństw, jak największa liczba wiernych mogła usiąść, by w ten sposób wygodnie wysłuchać kazania i uczestniczyć w liturgii. W ostatnich tygodniach wymieniliśmy również grzejniki w sali teatralnej, kancelarii oraz we wszystkich salach katechetycznych. Grzejniki żeliwne zastały zamienianie na nowoczesne z głowicami. Wymienione zostały również rurki doprowadzające wodę do grzejników.