20 niedziela zwykła – 14 sierpnia 2011 r.

1. Jutro Kościół katolicki przeżywa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego porządek Mszy św. będzie taki jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i kwiatów.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

w środę – święto św. Jacka, drugiego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

3. W tym tygodniu wypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będzie w naszej parafii zbiórka dobrowolnych datków do puszek na pomoc dla mieszkańców Afryki Wschodniej, a zwłaszcza Somalii, gdzie w wyniku katastrofalnej suszy panuje największy od kilkudziesięciu lat głód. Zbiórka pieniędzy we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Benedykta XVI, który zwrócił się do całego Kościoła z prośbą o wsparcie materialne dla głodującej Afryki.

5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Spółdzielców 15 (klatka A) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Spółdzielców 15 ( klatka B).

6. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.