21 niedziela zwykła – 21 sierpnia 2011 r.

1. Informujemy, że decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza, ks. Leszek Uniwersał kończy pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Od przyszłej niedzieli obejmie on obowiązki duszpasterskie w parafii w Brzeziu. Za owocną, dwuletnią pracę u nas serdecznie mu dziękujemy, i jednocześnie prosimy dobrego Boga, aby mu błogosławił w kapłańskiej posłudze w nowej parafii.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła

w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

w sobotę – wspomnienie św. Moniki

3. Dziś po każdej Mszy świętej, będzie w naszej parafii zbiórka dobrowolnych datków do puszek na pomoc dla mieszkańców Afryki Wschodniej, a zwłaszcza Somalii, gdzie w wyniku katastrofalnej suszy panuje największy od kilkudziesięciu lat głód. Zbiórka pieniędzy we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Benedykta XVI, który zwrócił się do całego Kościoła z prośbą o wsparcie materialne dla głodującej Afryki.

4. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Spółdzielców 15 (klatka B) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Spółdzielców 17 ( klatka A).

5. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.