22 niedziela zwykła – 28 sierpnia 2011 r.

1. Decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza, od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii rozpoczął pracę ks. Tomasz Bochnak, który zastąpił ks. Leszka Uniwersała. Witamy go serdecznie, i życzymy, aby posługa duszpasterska w naszej wspólnocie parafialnej przynosiła mu wiele radości. Jednocześnie prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo i duchowe dary dla ks. Tomasza. Witamy również wśród nas Konrada Natkańca, alumna V roku Krakowskiego Seminarium Duchownego, który będzie w naszej parafii odbywał miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną.

2. Pierwszego września uczniowie i uczennice rozpoczynają rok szkolny. W tym dniu o godz. 8. będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki w szkole. Zapraszamy dzieci oraz ich rodziców i nauczycieli.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz po południu od godz. 16. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. W sobotę od godz. 9. kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. wieczornej, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy popełniane przez ludzi przeciwko jej Niepokalanemu Sercu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca.

5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Spółdzielców 17 (klatka A) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Spółdzielców 17 ( klatka B).

6. W niedzielę 11 września odbędzie się XIX Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem na tę pielgrzymkę. Prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.