31 niedziela zwykła – 30 października 2011 r.

1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Prządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Różaniec za zmarłych o 17.30.

2. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”. Msze św. w naszym kościele: rano o 7.00 i wieczorem o 17.30 (Msza dodatkowa) i 18.00. Po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za zmarłych.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie. W piątek spowiedź rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za znieważenia czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej. Po nim zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do tej wspólnoty.

4. Zapraszamy na koncert Jana Oberbeka – światowej sławy gitarzysty. Wystąpi on w naszym kościele w przyszłą niedziele, po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na koncert, który z pewnością dostarczy niezapomnianych przeżyć.

5. Młodzież oazowa prowadzi sprzedaż zniczy. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 47 B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Łużyckiej 49 A.

7. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

8. Zapraszamy na coroczne czuwanie nocne przez obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, które odbędzie się z 19 na 20 listopada. Wyjazd 19 listopada o godzinie 12.30. Powrót 20 listopada ok. 7. rano. Koszt 35 zł. Zapisy u Pana Kościelnego.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.