I niedziela Adwentu – 27 listopada 2011 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką tego okresu liturgicznego jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku czci której odprawia się Mszę świętą zwaną roratami. Będziemy ją odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się jej w niedziele. Tegoroczne Roraty dzieci będą przeżywać z bł. Janem Pawłem II. Poprzez kazania adwentowe będą poznawać osobę błog. Papieża Polaka. Codziennie będą otrzymywać specjalne plansze i obrazki, związane z tematem danego dnia.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie. W piątek spowiedź rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci. Na Mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. Tego dnia po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa przeciwko jej Niepokalanemu Poczęciu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca.

3. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 51 B. za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W przyszłym tygodniu prosimy o to mieszkańców z bloku przy ul. Łużyckiej 51 C.

4. Dziś na wszystkich Mszach świętych święcimy opłatki. Specjalne zestawy zawierają również tekst kolędy i modlitwy do wykorzystania podczas wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć od dziś w naszej świątyni. Są one znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Jednocześnie informujemy, że w tym roku nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Stolik z opłatkami znajduje się przy schodach prowadzących na chór, tam też będą one rozprowadzane we wszystkie niedziele Adwentu, przed i po każdej Mszy św.

5. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach nieskaramentalnych odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 16.00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich. Zapraszamy zainteresowane osoby.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.