III niedziela Adwentu – 11 grudnia 2010 r.

1. Pragniemy poinformować, że nasz parafianin, brat Mateusz Biedrzycki z zakonu franciszkanów, złożył 8 grudnia w bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie uroczyste śluby wieczyste. Prośmy dobrego Boga, aby mu udzielił potrzebnych łask na drodze powołania zakonnego.

2. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał głodu w czasie świąt Bożego Narodzenia.

3. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć opłatki. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

4. Już dziś informujemy, że parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia odbędzie się w środę 21 grudnia.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka D) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W przyszłym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 51 (kl. E).

6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą w grudniu się w następujących terminach:

I klasa – grupa 2 12 XII godz. 19.00

II klasa – obie grupy 19 XII godz. 19.00.

7. Pierwsza część odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 8 stycznia 2012 r., jest umieszczona od dziś w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.