IV niedziela Adwentu – 18 grudnia 2011 r.

1. Dzisiaj w przedsionku naszego kościoła wystawione są kosze, do których można składać artykuły żywnościowe przeznaczone dla tych osób z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

2. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć opłatki. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

3. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia odbędzie się w środę 21 grudnia. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00, oraz od 16.00 do 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostanie dni przed świętami. Będzie nam pomagało w spowiedzi kilku księży z sąsiednich parafii, dlatego źle byłoby, gdyby musieli siedzieć bezczynnie, nie mając kogo spowiadać. W środę od 11.00 kapłani pójdą do chorych. Prosimy zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.

4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka E) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W przyszłym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku Łużycka 51 (kl. F).

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II (obydwie grupy) odbędzie się jutro (19 grudnia) o godz. 19.00.

6. Diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15.

7. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie umieszczony jest w gablocie ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. W harmonogramie kolędy nastąpiły dwie zmiany. Dotyczy to 29 grudnia i 7 stycznia. Proszę zapoznać się ze zmianami. Informujemy, że w związku z kolędą kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę wieczorem. Sprawy dotyczące zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy załatwiać w sobotę rano. Tego dnia kancelaria będzie czynna do 8.30.

8. Informujemy, że Stowarzyszenie MAYDAY, działające przy naszej parafii, będzie prowadziło wydawanie żywności w ramach programu PEAD. W poniedziałek 19 grudnia żywność będzie wydawana dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę 21 grudnia dla osób z grupy II i III. Punkt MAYDAY będzie otwarty od 16.30 do 18.30.

9. Zapraszamy na film dokumentalny „Edyta Stein – patronka Europy”, według scenariusza i reżyserii Bogusławy Stanowskiej – Cichoń. Projekcja odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.00 w domu parafialnym w auli Jana Pawła II. Już dziś zapraszamy także na bożonarodzeniowy koncert ballad kolędowych w wykonaniu Pawła Orkisza. Odbędzie się on w naszym kościele w Boże Narodzenie, zaraz po Mszy o godz. 18.00.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.