Parafialna pielgrzymka do Włoch 19 – 27.05.2012

Asyż – Rzym – Watykan – Monte Cassino – San Giovani Rotondo Monte San Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto – Padwa

1 dzień -. podstawienie autokaru o godz. 04:45 na parkingu przy ul. Kopernika obok Domu Turysty (obecnie hotel Wyspiański). Wyjazd o godz. 05:00, przejazd przez Słowację, Austrię w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicach Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Asyżu i zwiedzanie miasta: Bazylika św. Franciszka, Santa Maria di Angelli Porcjunkula i Ogród Różany. Następnie przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-4 dzień – Pobyt w Rzymie i Watykanie

-min: zwiedzanie Watykanu i Rzymu: Plac i Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II, Zamek Anioła, Bazyliki św. Pawła za murami Bazyliki Matki Bożej Większej i św. Jana na Lateranie, Święte Schody oraz zabytków miasta: Kapitol, Plac Wenecki, Fora Cesarskie, Koloseum, Fontanny di Trevi i Navona, Panteon, Hiszpańskie Schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich, następnie przejazd do San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk Św. Ojciec Pio, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, nawiedzenie grobu oraz celi Ojca Pio. droga Krzyżowa. Przejazd do M.S.Angelo nawiedzenie Sanktuarium, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Lanciano miejsca związanego z Cudem Eucharystycznym z VIII wieku, następnie odwiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello, przejazd do hotelu w okolicach Loreto, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, przejazd do Padwy, nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, następnie przejazd do hotelu w okolicach Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

Cena: 800 zł + 250 €

Świadczenia:

> przejazd autokarem

> 8 noclegów w hotelach, pok.2,3 osobowe z łazienkami

> 8 śniadań, 8 obiadokolacji

> ubezpieczenie KL i NNW

> opieka pilota

> opieka duszpasterza

Cena nie zawiera:
opłaty na bilety komunikacji miejskiej w Rzymie i San Giovani Rotondo, miejscowych przewodników, kwiaty i znicze – 20 €

Zapisy w zakrystii oraz tel.  12 658 13 88, kom. 691 570141