Na Piaskach w PSALMIE o poezji

Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny (PSALM) przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych, ul. Nowosądecka 41, zaprasza do auli im. bł. Jana Pawła II na poetycki wieczór autorski Józefa Barana. Odbędzie się on 5 lutego 2012 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny. Dojazd: tramwajami nr 6, 7, 50, autobusami nr 164, 174, 204, 244, przystanek: Piaski Nowe. O wierze, patriotyzmie i poezji z Józefem Baranem (SPP) rozmawiać będzie dr Marek Mariusz Tytko (UJ). Wiersze w wykonaniu autora. Na skrzypcach grać będzie Maria Zborowska.

Wieczór autorski z Józefem Baranem będzie równocześnie rozpoczęciem cyklu spotkań z poetami i ich twórczością, zatytułowanych: „Poezja religijna”, jakie odbywać się będą przy tej parafii dwa razy w miesiącu (z wyjątkiem wakacji) w niedziele o godz. 19. Organizatorzy spotkań z poezją i poetami chcą, aby publiczności mogli zaprezentować się ci twórcy, którzy czują się związani z Kościołem, wyznają chrześcijański system wartości, i swej twórczości nierzadko odwołują się do inspiracji religijnych.

IO