IV niedziela zwykła – 29 stycznia 2012 r.

1. Dziś o godz. 19 będziemy gościć w naszym kościele po raz kolejny Jana Oberbeka, znanego w Polsce i Europie wirtuoza gitary klasycznej. Tym razem jego recital składać się będzie z kolęd polskich i zagranicznych. Serdecznie zapraszamy

2. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 (klatka C), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 53 (klatka D).

3. We wtorek 31 stycznia o 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.

4. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Rano odprawimy Msze o 7.00 i 8.00, zaś wieczorem o 16.30, 18.00 i 19.30. Na Mszę o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii i ich rodziców. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00 do 18.00. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Matce Bożej za grzechy i zniewagi popełniane przez ludzi przeciwko jej Niepokalanemu Sercu.

6. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 8.30 w auli Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do róż Żywego Różańca.

7. Zapraszamy na poetycki wieczór autorski Józefa Barana, znanego krakowskiego poety. Odbędzie się on 5 lutego 2012 r. o godz. 19.00 w auli im. bł. Jana Pawła II. O wierze, patriotyzmie i poezji z Józefem Baranem (SPP) rozmawiać będzie dr Marek Mariusz Tytko (UJ). Wiersze w wykonaniu autora. Wieczór autorski z Józefem Baranem będzie równocześnie rozpoczęciem cyklu spotkań z poetami i ich twórczością, zatytułowanych: „Poezja religijna”, jakie odbywać się będą przy naszej parafii dwa razy w miesiącu (z wyjątkiem wakacji) w niedziele o godz. 19.

8. Nasza Parafia organizuje rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży w dniach od 13 do 18 lutego 2012 r. Rekolekcje odbywać się będą w Ośrodku Rekolekcyjnym działającym przy Parafii Maniowy. Koszt wyjazdu – 370 zł. Pierwszeństwo zapisów dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych. Zapisy do 1 lutego (środa). Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Mirosławem. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na te rekolekcje odbędzie się 5 II (niedziela), po Mszy św. o godz. 10.00.

9. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Odbędzie się ona 11 lutego – w Światowy Dzień Chorych. Wyjazd o 13.30, powrót ok. 20.00. Koszt 27 zł. Zapisy w zakrystii.

10. 22 stycznia zmarła nasza parafianka Jadwiga Preweda. Pogrzeb odbył się 28 stycznia w Raciborowicach. Zmarłą naszą parafiankę polecajmy Miłosiernemu Bogu.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.