VI niedziela zwykła – 12 lutego 2012 r.

1. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 (klatka E), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 53 (klatka F).

2. Zapraszamy na poetycki wieczór autorski Jerzego Piątkowskiego. Odbędzie się on dzisiaj (12 lutego) o 19.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ). Wiersze w wykonaniu autora. Kolejny wieczór poetycki z udziałem prof. Wojciecha Kudyby w niedzielę 19 lutego.

3. Zbiórka młodzieży i dzieci wyjeżdżających na zimowe rekolekcje do Maniów w poniedziałek o 9.00 na parkingu przy domu parafialnym.

4. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna MAYDAY będzie w tym tygodniu wydawać produkty żywnościowe. Jutro (13 lutego) dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę (15 lutego) dla osób z grupy II i III. Punkt MAYDAY będzie czynny od 16.30 do 18.30.

5. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą na początku Wielkiego Postu. Tak jak w ubiegłym roku rozpoczniemy je w Środę Popielcową, natomiast kolejne nauki rekolekcyjne będą w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Krupa, kapłan z diecezji rzeszowskiej, doktorant Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy plan rekolekcji otrzyma każdy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów będą od 27 do 29 lutego.

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono we wtorek 14 lutego o 19.00.

7. 8 lutego zmarła nasza parafianka Eleonora Zabdyr (lat 89). Jej pogrzeb odprawiliśmy 11 lutego w Piaskach Wielkich. 6 lutego zmarła Alicja Marianna Nowak (lat 77), jej pogrzeb będzie w poniedziałek na Batowicah. 6 lutego zmarł nagle Stanisław Więcek (lat 70), pogrzeb będzie we wtorek na Rakowicach. Zmarłych parafian polecajmy miłosiernemu Bogu.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.