VII niedziela zwykła – 19 lutego 2012 r.

1. W Środę Popielcową rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Na Mszach będą głoszone nauki rekolekcyjne. Kolejne w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Krupa, kapłan z diecezji rzeszowskiej, doktorant Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Módlmy się wszyscy o łaski Ducha Świętego dla rekolekcjonisty i owoce duchowe dla całej naszej parafii.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dołóżmy starań, aby cały Wielki Post był dla każdego z nas czasem szczególnego zbliżenia się do Pana Boga, pogłębienia modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem.

3. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 53 (klatka F), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 53 (klatka H).

4. Zapraszamy na poetycki wieczór autorski prof. Wojciecha Kudyby. Odbędzie się on dzisiaj (19 lutego) o 19.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach od 19 maja do 26 maja. Przypominamy, że w programie pielgrzymki jest zwiedzanie m.in. Asyżu, Lanciano, Manopello, Rzymu, Watykanu, San Giovanni Rotondo. Warto podkreślić, że w czasie tej pielgrzymki nie będzie nocnych przejazdów. Koszt: 800 złotych plus 250 Euro. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na tę pielgrzymkę będzie 2 marca (piątek) o 19.00 w sali domu parafialnego.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.