IV niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2012 r.

1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa. O 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.

2. Zapraszamy na poetycki wieczór autorski o. dra Eligiusza Dymowskiego, franciszkanina. Odbędzie się on dzisiaj (18 marca) o 19.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

3. Domowe Hospicjum Królowej Apostołów z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Kurdwanowie, które obejmuje opieką również chorych z naszej parafii, zwraca się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz hospicjum. Jest to podstawowe źródło dochodu, które zapewnia profesjonalną opiekę medyczną podopiecznym hospicjum, zwłaszcza chorym nowotworowo. Dzisiaj w ramach Dnia Hospicyjnego, po każdej Mszy św. będą bezpłatnie rozprowadzane płyty CD z programem do rozliczenia rocznych PIT-ów i informacje o działalności hospicjum. Wspólnota zaprasza również do włączenia się do wolontariatu, nie potrzebne są żadne kwalifikacje, tylko chęć niesienia pomocy.

4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (klatka C), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 57 (kl D).

5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 22 marca (w czwartek) o 18.30 w auli Jana Pawła II.

6. Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla odprawimy w piątek 30 marca. Początek o 19.00. Rozważania poszczególnych stacji przygotują:

Stacja I – księża

Stacja II – kręgi Domowego Kościoła

Stacja III – młodzież z Ruchu Światło-Życie

Stacja IV – lektorzy

Stacja V – Róże Żywego Różańca

Stacja VI – ministranci

Stacja VII – grupa modlitewna

Stacja VIII – Róże Żywego Różańca

Stacja IX – chór parafialny

Stacja X – Rada Parafialna

Stacja XI – kręgi Domowego Kościoła

Stacja XII – Grupa Charytatywna

Stacja XIII – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Stacja XIV – grupa modlitewna

Osoby, które będą pisać rozważania proszone są o przyjście na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.00.

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w marcu w następujących terminach:

Klasa II, grupa 1 – 19 marca (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 2 – 26 marca (poniedziałek) godz. 19.00.

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę (25 marca) zaraz po Mszy św. o godz. 13, w domu parafialnym, będzie spotkanie dla tych małżeństw, które chcą podjąć formację duchową w powstającym przy naszej parafii nowym kręgu Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.