V niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2012 r.

1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa. O 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Dziś zaraz po Mszy św. o godz. 13.00, w domu parafialnym, będzie spotkanie dla tych małżeństw, które chcą podjąć formację duchową w powstającym przy naszej parafii nowym kręgu Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3. Po Mszach świętych zespół charytatywny sprzedaje palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym.

4. Parafialne koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza do obejrzenia wystawy plakatów związanych tematycznie z ochroną życia ludzkiego. Wystawę można oglądać dzisiaj w sali domu parafialnego.

5. Jutro liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenie przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na dobrowolnym zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w obronie Bogu wiadomego dziecka poczętego, któremu grozi zabicie. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji można zabrać z zakrystii.

6. W najbliższy wtorek (27 marca) o 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.

7. Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla odprawimy w piątek 30 marca. Początek o 19.00. Prosimy zabrać świece. W tym dniu w kościele będzie tylko Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30.

8. W sobotę 31 marca odbędzie się w naszej parafii Dzień Chorych. O 15.00 odprawimy Mszę św., w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Od 14.30 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Prosimy rodziny osób w podeszłym wieku, by ich bliscy mogli uczestniczyć w tej Mszy świętej – o ile oczywiście pozwala im na to stan zdrowia. W najbliższą sobotę organizujemy również spowiedź przed świętami. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, z przerwą od 18.00 do 18.30. Będzie spowiadać 7 kapłanów. Proszę nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień, gdyż wtedy będą ograniczone możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Niektórzy księża – w ramach współpracy pomiędzy parafiami – będą spowiadać w jednej z parafii dekanatu. Obłożnie chorych, którzy nie będą mogli przybyć w sobotę na Dzień Chorego, będziemy odwiedzać również w najbliższą sobotę od 11.00 do 13.00. Prosimy o zapisywanie ich na listę w zakrystii.

9. Diakonia Teatralna serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Milczenie” wg dramatu Romana Brandstaettera. Początek w Niedzielę Palmową o 19.00.

10. Zmiana tajemnic różańcowych w Niedzielę Palmową po Mszy o godz. 8.30.

11. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (klatka D), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 63 (kl. A).

12. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w marcu w następujących terminach:

Klasa II, grupa 2 – 26 marca (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa III, obydwie grupy, 29 marca o godz. 18.30.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.