Niedziela Palmowa – 1 kwietnia 2012 r.

1. Dziś przed Mszą św. o godz. 11.30 uroczyste poświęcenie palm na placu przed kościołem. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Diakonia Teatralna serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Milczenie” wg dramatu Romana Brandstaettera. Początek dziś o 19.00 w auli błog. Jana Pawła II.

3. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (klatka A), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 63 (kl. B).

4. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia. Czwartek, piątek i sobota to tzw. Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej. O godz. 8 odprawimy Jutrznię. O godz. 18 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa potrwa do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy (trzy posiłki dziennie) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 8 odprawimy Jutrznię. O godz. 11 dzieci będą adorować Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpoczęcie całonocnej adoracji. Odbywać się ona będzie w następującym porządku:

a. od godz. 22 do 23 – adoracja dla młodzieży

b. od godz. 23.00 do 23.40 – adoracja prowadzona będzie przez róże Żywego Różańca, grupę modlitewną i grupę charytatywną

c. od godz. 23.40 do 0.20 – adorację prowadzić będzie rada parafialna i chór parafialny

d. od godz. 0.20 do 1 – adorację poprowadzą kręgi Domowego Kościoła i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

e. od godz. 1 do 2 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Łużycka 43, 45, 47, 49, 51

f. od godz. 2 do 3 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Włoska 17, 19; ul. Białoruska 6, 8, 10

g. od godz. 3 do 4 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Spółdzielców 12, 15, 17; ul. Nowosądecka 31 oraz numery od 48 do 82

h. od godz. 4 do 5 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Łużycka 57, 63, 65, 67, 69, 71

i. od godz. 5 do 6 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Podedworze 2, 4, 6, 8, 10, 12

j. od godz. 6 do 7 – zapraszamy parafian z bloków: ul. Podedworze 20, ul. Bochenka 16, 18, ul. Łużycka 53

Podczas całonocnej adoracji będzie można przystąpić do spowiedzi.

6. Wielka Sobota. O godz. 8 odprawimy Jutrznię. Od godz. 10 do 15.30, co pół godziny, będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Tego dnia grupa charytatywna będzie zbierać produkty żywnościowe, które będą rozdane najbiedniejszym z naszej parafii. Będzie je można składać do koszów, które będą przy wejściu do kościoła. O godz. 18. rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną. W Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi w czasie poświęcenia pokarmów. Tych, którzy zwykle odkładają spowiedź na ostatnią chwilę informujemy, że podczas całonocnej adoracji z piątku na sobotę kapłani będą dyżurować w konfesjonale. Czas nocnej adoracji, atmosfera modlitwy i skupienia będzie na pewno sprzyjać dobremu przeżyciu pojednania z Panem Bogiem w sakramencie pokuty.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Pasierbca i Jamnej, połączoną z tradycyjnym „święconym”. Wyjazd 21 kwietnia o 7.30. Powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask.