III Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2012 r.

1. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (klatka D), za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 63 (kl. E).

2. Msza św. w intencji tych, którzy 14 kwietnia pielgrzymowali do Łagiewnik oraz w intencji ich rodzin będzie odprawiona w niedzielę 29 kwietnia o godz. 10.00.

3. Spotkanie Rady Parafialnej będzie 26 kwietnia (czwartek) o 18.45. Prosimy o obecność z uwagi na ważność spraw, które będą omawiane.

4. W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy, że chcemy przez kilka miesięcy w roku, co tydzień w piątek, zapraszać na specjalną, dodatkową Mszę św. mieszkańców jednego lub dwóch bloków. To właśnie w ich intencji będziemy sprawować tę Mszę św. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa, a także chwile spędzone razem przy stole pomogą w zacieśnianiu więzi w naszej rodzinie parafialnej. Na pierwszą Msze św., którą odprawimy w piątek 27 kwietnia o godz. 18.45, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 2.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w kwietniu w następujących terminach:

Klasa II, grupa 1 – 23 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 2 – 30 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00

6. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki. Odbędzie się on dziś o 19.00 w domu parafialnym. Tym razem gościć będziemy prof. Zofię Zarębiankę, znaną krakowską poetkę a równocześnie wybitną literaturoznawczynię. W czasie wieczoru poetyckiego wystąpią również muzycy: Barbara Kaczmarczyk (flet) i Dariusz Sadzikowski (fortepian). Za tydzień, czyli 29 kwietnia, gościem poetyckiego wieczoru będzie o. Kazimierz Wojtowicz, z zakonu zmartwychwstańców.

7. Organizowana jest parafialna dwudniowa pielgrzymka do Sokółki, gdzie trzy lata temu, w kościele św. Antoniego, miał miejsce cud Eucharystyczny. Oprócz tego zwiedzimy również inne miejsca kultu religijnego. Na trasie pielgrzymki będzie m.in.: Góra Kalwaria, Sobótka, Święta Woda, Białystok. Wyjazd w sobotę 12 maja w godzinach porannych, przyjazd wieczorem w niedzielę 13 maja. Koszt 240 złotych. W tej cenie jest nocleg, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolacja.

8. 14 kwietnia zmarł Leszek Franciszek Kowalczyk (lat 75). Jego pogrzeb odprawiliśmy 19 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim.

15 kwietnia zmarła nasza parafianka Helena Grzywa (lat 89). Jej pogrzeb odprawiliśmy 20 kwietnia na cmentarzu w Grębałowie.

3 kwietnia zmarł Edward Chrabąszcz (lat 79). Pochowany został 20 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim.

19 kwietnia zmarła nasza parafianka Krystyna Maria Litwa (lat 67). Jej pogrzeb będzie 25 kwietnia na cmentarzu w Batowicach. Zmarłych parafian polecajmy miłosiernemu Bogu.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.