IV Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2012 r.

1. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki. Odbędzie się on dzisiaj o 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem gościć będziemy o. dr Kazimierza Wójtowicza z Zakonu Zmartwychwstańców, teologa i autora kilkunastu tomików poezji. Wieczór poprowadzi dr Marek Tytko (UJ). Wystąpi również Dariusz Sadzikowski, który grać będzie na fortepianie.

2. We wtorek pierwsze nabożeństwo majowe. Rozpoczniemy je procesją wokół kościoła. Prosimy o przyjście panów do niesienia sztandarów i baldachimu, panie do niesienia feretronów i dzieci do sypania kwiatów.

3. W czwartek (3 maja) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz od 16.00 do 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Matce Bożej za grzechy i zniewagi popełniane przez ludzi przeciwko jej Niepokalanemu Sercu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu będzie ona wyjątkowo w pierwszą sobotę, a nie w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o 8.30. Jest to podyktowane tym, że w przyszłą niedzielę jest w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta. Na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas II po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa. Prosimy ich rodziców, aby uczynili wszystko, by ten dzień miał w rodzinie atmosferę wydarzenia religijnego.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (klatka E), za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 63 (kl. F).

6. W piątek rozpoczęliśmy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejne Msze św., a później na spotkanie integracyjne przy stole, zapraszamy parafian według następującego porządku:

11 maja (piątek) o 19.00 blok Podedworze 4;

18 maja (piątek) o 19.00 blok Podedworze 6; 25 maja (piątek) o 19.90 blok Podedworze 8.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasay II, grupa 2 – 30 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00.

8. Organizowana jest parafialna dwudniowa pielgrzymka do Sokółki, gdzie trzy lata temu, w kościele św. Antoniego, miał miejsce cud Eucharystyczny. Na trasie pielgrzymki będzie m.in.: Góra Kalwaria, Sobótka, Święta Woda, Białystok. Wyjazd w sobotę 12 maja w godzinach porannych, przyjazd wieczorem w niedzielę 13 maja. Koszt 240 złotych. Zapisy w zakrystii. W tej cenie jest nocleg, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolacja.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.