V Niedziela Wielkanocna 6 maja 2012 r.

1. Dziś dzieci z naszej parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nich, ich rodziców i najbliższą rodzinę, aby ten dzień był wielkim przeżyciem religijnym i przyczynił się do umocnienia wiary.

2. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza.

3. We wtorek (8 maja) o godz. 19.00 odbędzie kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Temat: „Psalmy – natchnione wzorce modlitwy na każdą okazję”.

4. Rozpoczęliśmy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Msze św., która będzie odprawiona w najbliższy piątek (11 maja) o godz. 19.00, a później na spotkanie integracyjne przy stole, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 4.

5. W najbliższą niedzielę 13 maja na Mszy św. o godz. 10 dzieci z klasy III będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w sobotę (12 maja) od godz. 16 do 18. Próby przed rocznicą będą we wtorek (8 maja) i w piątek (11 maja) o godz. 16.30.

6. W niedzielę 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszamy na Różaniec Fatimski, który odprawimy w niedzielę o 19.00. Będzie on połączony z Litanią do Matki Bożej. Po Różańcu procesja wokół kościoła. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i te, które obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w maju w następujących terminach:

Klasa I, obydwie grupy – 14 maja (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 1 – 21 maja (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 2 – 28 maja (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa III – 11 maja (piątek) godz. 19.00

8. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.