Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 27 maja 2012 r.

1. Diakonia Teatralna serdecznie, ze szczególną dedykacją dla wszystkich Mam, na spektakl pt. „Klub kawalerów”. Sztuka zostanie wystawiona 27 V (niedziela) o godz. 19.00 w Auli bł. Jana Pawła II. Gorąco polecamy!

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: klasa II, grupa 2 – 28 maja (poniedziałek) godz. 19.00

3. Kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się we wtorek (29 maja) o godz. 19.00.

4. W czwartek (31 maja) po Mszy św. wieczornej uroczysta procesja na zakończenie nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przyczynią się do uświetnienia procesji.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy Was, drodzy Parafianie:

I. przy ul. Podedworze – mieszkańcy ul. Podedworze 8

II. przy SP27 – mieszkańcy ul. Włoskiej 17, kl. I, II

III. przy bloku Łużycka 53 – mieszkańcy ul. Łużyckiej 53, kl. A, B

IV. przy bloku Łużycka 49 – mieszkańcy ul. Łużyckiej 53 kl. C, D

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w czwartek (31 maja) o godz. 19.00 do domu parafialnego.

6. 5 czerwca (wtorek) podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J.Eksc.Ks.Bpa Jana Zająca. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na modlitewne czuwanie połączone z próbami w następujących terminach:

– czwartek (31 maja), godz. 19.00

– sobota (2 czerwca), godz. 19.30

– poniedziałek (4 czerwca), godz. 19.00

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz od 16.00 do 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Na godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Matce Bożej za grzechy i zniewagi popełniane przez ludzi przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu.

8. Kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Mszę św. „blokową”, która będzie odprawiona 1 czerwca (piątek) o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 8. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy stole. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Miłośników szachów (w każdym wieku) zapraszamy w czwartek (31 maja) na godz. 17.00 do sali domu parafialnego.

11. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu do sprzątania prosimy parafian z bloku Łużycka 65 C.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.