Uroczystość Najświętszej Trójcy 3 czerwca 2012 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

2. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki w ramach cyklu: „Poezja religijna”. Odbędzie się on dzisiaj o 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem gościć będziemy Zofię Daszkiewicz, autorkę kilkunastu tomików poezji. O wierze, patriotyzmie i poezji z Zofią Daszkiewicz rozmawia dr Marek Mariusz Tytko (UJ), wiersze w wykonaniu autorki. Wystąpi również Maria Zborowska, która grać będzie na skrzypcach. Informujemy, że za tydzień w naszym salonie poetyckim wystąpi znany krakowski poeta, prof. Bogusław Żurakowski.

3. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 młodzież z III klasy Gimnazjum przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Jana Zająca. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę za tych młodych ludzi, aby sakrament chrześcijańskiej dojrzałości przyjęli odpowiedzialnie, i potrafili otworzyć swe dusze na Łaski Ducha Świętego. Ponieważ ks. bp. będzie odprawiał Mszę św. w intencji młodzieży bierzmowanej dlatego Msza za śp. Alicję Mac, zamówiona od sąsiadów, która miała być odprawiona w tym dniu na Mszy wieczornej, będzie sprawowana o jeden dzień wcześniej, czyli w jutro o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po Mszy o godz. 13 wyruszy procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszego osiedla. Trasa będzie taka sama jak w poprzednich latach. Od kościoła pójdziemy ulicą Podedworze, w kierunku Szkoły Podstawowej Nr 27, a później obok bloku 57 i 53 i ulicą Łużycką w kierunku kościoła. Ołtarze będą umiejscowione tam, gdzie były co roku. Niech nasz liczny udział w procesji stanie się wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w tym Sakramencie. Prosimy do wzięcia udziału w procesji osoby do niesienia świec, sztandarów i feretronów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców dzwonienia dzwonkami. Po Bożym Ciele, w ramach Oktawy tej Uroczystości, będzie codziennie procesja na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00.

5. Zgodnie z decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza, dziś odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej Opatrzności w Warszawie.

6. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 C za sprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu do sprzątania prosimy parafian z bloku Łużycka 65 D.

7. Kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Msze św., „blokową”, która będzie odprawiona 15 czerwca (piątek) o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 10. Po Mszy spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.