Wycieczka na Śnieżnicę

2 maja b.r., korzystając z pięknej pogody i wolnego dnia od zajęć w szkole, nasza dziecięca schola PEREŁKI postanowiła wybrać się na wycieczkę. Tym razem była to wyprawa na Śnieżnicę, niewielką górę Beskidu Wyspowego w okolicach Mszany Dolnej. Spakowani i przygotowani na wyprawę w góry ruszyliśmy z przełęczy Gruszowiec. Z małymi przerwami dla odzyskania sił i wyrównania oddechu wyszliśmy na szczyt (1006 m.n.p.m.). Po udokumentowaniu na zdjęciach naszej obecności na Śnieżnicy zeszliśmy innym szlakiem do schroniska. Tam bardzo serdecznie powitał nas ks. Jan Zając gospodarz tego miejsca i krótko przedstawił jego historię. W końcu nadszedł czas na długo oczekiwane przez wielu ognisko. Niestety kto chciał coś zjeść mimo ciepła musiał się trochę posmarzyć przy ogniu piekąc kiełbaski. Oczywiście nie zabrakło też czasu na wspólne zabawy i pogaduszki. Wszyscy wracali szczęśliwi i zadowoleni. Na pewno długo będziemy wspominać tę wycieczkę.