22 niedziela zwykła 2 września 2012 r.

1.    Gościmy dziś w naszej parafii Barbarę Rajczyk, świecką misjonarkę, która na Mszach świętych będzie opowiadać o swojej pracy w umieralni w Kalkucie oraz o sytuacji i potrzebach kolonii trędowatych w Ramgarh w Indiach.

2.    W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W tym dniu o godz. 8. będzie odprawiona w naszym kościele Msza św., na którą zapraszamy uczniów i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27 oraz ich rodziców i nauczycieli.

3.    W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz po południu od godz. 16. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.

4.    W przyszłą niedzielę (9 września) odbędzie się XX Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem na tę pielgrzymkę. Prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii. Koszt 15  zł.

5.    Już od najbliższego poniedziałku rozpoczynają się zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Trwać będą do 23 września. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej. Przy zapisach będzie potrzebny indeks z ocenami z katechezy.

6.    Witamy w naszej parafii Macieja Medesa, alumna V roku Krakowskiego Seminarium Duchownego, który będzie w naszej parafii odbywał miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną.

7.    Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 2 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z bloku Podedworze 4 klatka A.

8.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.