23 niedziela zwykła 9 września 2012 r.

1. Jutro (10 września) pierwsze po wakacjach spotkanie parafialnej grupy modlitewnej. Na godz. 18.30 do sali domu parafialnego zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swą relację z Bogiem.

2. Informujemy, że Stowarzyszenie MAYDAY, działające przy naszej parafii, będzie prowadziło wydawanie produktów żywnościowych w ramach programu PEAD. W poniedziałek (10 września) żywność będzie wydawana dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę (12 września) dla osób z grupy II. Punkt MAYDAY będzie otwarty od 16.30 do 18.30.

3. W środę (12 września) o 16.30 pierwsze po wakacjach spotkanie scholi dziecięcej. Zapraszamy także te dzieci, które chcą się przyłączyć do tej grupy .

4. W czwartek (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła.

5. W przyszłą niedzielę (16 września) na Mszy św. o godz. 13.00 parafialne kręgi Domowego Kościoła rozpoczną uroczyście nowy rok formacji. Zapraszamy na tę Mszę także te małżeństwa, które chcą rozpocząć swoją duchową formację w Domowym Kościele.

6. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki w ramach cyklu: „Poezja religijna”. Odbędzie się on w niedzielę 16 września o 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem w naszym salonie poetyckim wystąpi ks. Wacław Buryła, znakomity poeta, autor kilkudziesięciu książek poetyckich.

7.   Po przerwie wakacyjnej kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona 21 września (piątek) o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 49 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

8. Przypominamy, że do 23 września będą trwać zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy .

9. Spotkanie rodziców dzieci klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 18 września (wtorek) o 18.30 w auli Jana Pawła II. Ze względu na wagę omawianych spraw obecność rodziców jest konieczna.

10. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 4 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z bloku Podedworze 4 (kl. B.)

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.