25 niedziela zwykła – 23 września 2012 r.

1. Dziś upływa termin zapisu na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. W najbliższy czwartek o godzinie 18.30, w auli Jana Pawła II, odbędzie się zebranie rodziców młodzieży z III klasy gimnazjum. Tego samego dnia, również o 18.30, gimnazjaliści z klas III mają pierwsze spotkanie organizacyjne w sali domu parafialnego. W przyszłą niedzielę (30 września) na Mszy o godz. 10.00 kandydaci do bierzmowania z kl. III w uroczysty sposób wyrażą pragnienie rozpoczęcia kolejnego roku formacji, który będzie dla nich bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości.

2. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę (30 września) podczas Mszy św. o 11.30. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz ze swymi rodzicami.

3. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki w ramach cyklu: „Poezja religijna”. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę  o 19.00 w auli Jana Pawła II. Tym razem będziemy mogli posłuchać chrześcijańskiej poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Arete” z Poznania. Koncert będzie połączony ze spotkaniem autorskim z Jerzym Strukiem, poznańskim poetą i kompozytorem.

4.Kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 12 października o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 47 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 6 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty.W tym tygodniu do sprzątania naszego kościoła prosimy parafian z bloku Podedworze 6 (kl. B).

6. Już dziś informujemy, że suma odpustowa będzie odprawiona o godzinie 12.30. W związku  z tym w niedzielę 7 października  będą dwie zmiany w porządku Mszy św. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30 (suma odpustowa).

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.