Ogłoszenia duszpasterskie 26 niedziela zwykła 30 września

1.         W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o 12.30 odprawi i wygłosi kazanie ks. dr Krzysztof Wilk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, także osoby dorosłe do niesienia sztandarów i feretronów. Jeszcze raz informujemy, że w niedzielę 7 października  będą dwie zmiany w porządku Mszy św. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30 (suma odpustowa) i 18.00.

2.         Dziś o 19.00 koncert zespołu „ARETE”  z Poznania, połączony ze spotkaniem autorskim z Jerzym Strukiem, poznańskim poetą i kompozytorem.

3.         W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św., oraz po południu od godz. 16.00. O godz. 16.30 Różaniec dla dzieci, a po nim Komunia święta. O 19.30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4.         W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa, które znieważają ją w jej świętych wizerunkach.

5.         Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15. Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30.

6.         Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo, z racji odpustu parafialnego, za dwa tygodnie (14 października) po Mszy św. o godz. 8.30.

7.         Kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 12 października o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 47 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

8.         Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 6 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty.W tym tygodniu do sprzątania naszego kościoła prosimy parafian z bloku Podedworze 8 (kl. A).

9.         Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.