27 niedziela zwykła 7 października 2012 r.

  1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Jest to dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, i z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do grzechu ciężkiego.
  2. Dziękujemy różom Żywego Różańca za złożoną ofiarę pieniężną na cele duszpasterskie naszej parafii. Bóg zapłać!
  3. W najbliższy czwartek (11 października), w 50 rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II, papież Benedykt XVI uroczyście otworzy w Watykanie Rok Wiary, który przeżywać będziemy we wspólnocie Kościoła. Ten dzień będzie również właściwym dniem otwarcia Roku Wiary w naszej parafii.  Dokonamy tego, w łączności z Ojcem Świętym, na Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy na nią szczególnie wszystkich należących do grup parafialnych. Ze względu na to, że w czwartek tylko niewielkie grono osób będzie mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu, obrzęd otwarcia Roku Wiary przeżywać będziemy również w niedzielę 14 października.
  4. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 12 października o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 47 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę 13 października ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 odprawiona będzie Msza święta z kazaniem, a po niej Różaniec i procesja wokół kościoła.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę (14 października) po Mszy św. o godz. 8.30.
  7. W przyszłą niedzielę Diakonia Teatralna zaprasza do auli im. bł. Jana Pawła II na musical opowiadający o św. Franciszku z Asyżu. Początek spektaklu o godz. 19.00.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Podedworze 8 A za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Podedworze 8 B.
  9. Wznawiamy działalność Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy na spotkanie we wtorek (16 października) o 19.15 do sali katechetycznej domu parafialnego.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.