Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła 14 października 2012 r.

1. Dziś w Polsce przeżywamy XII Dzień Papieski.Towarzyszy mu hasło: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane są pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dotychczas dzięki hojności ofiarodawców fundusz objął pomocą blisko 3 tys. uzdolnionych młodych ludzi, z wszystkich diecezji w Polsce, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mieliby możliwości uczyć się i rozwijać swych talentów. Pieniądze na ten cel będzie można złożyć do specjalnych skarbon także przed naszym kościołem. Bóg zapłać ofiary.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 8.30.

3. Diakonia Teatralna zaprasza dzisiaj do auli im. bł. Jana Pawła II na musical opowiadający o św. Franciszku z Asyżu. Początek spektaklu o godz. 19.00. Spektakl będzie grany również 28 października o godz. 19.00. Wstęp wolny.

4. Stowarzyszenie MAYDAY, działające przy naszej parafii, informuje, że 15 października (poniedziałek) będzie wydawało produkty żywnościowe w ramach programu PEAD dla osób z grupy I, zaś 17 października (środa) dla grupy II. Punkt MAYDAY będzie czynny od 16.00 go 18.30.

5. Zapraszamy na spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek (16 października) o 19.15 w sali domu parafialnego. Temat: „Tajemnice Księgi Apokalipsy św. Jana”.

6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Podedworze 8 B za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Podedworze 10 A.

7. Zapraszamy na prozatorski wieczór autorski Leszka Elektorowicza, w ramach cyklu: „Proza ojczysta”. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę (21 października) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. O wierze, patriotyzmie, powinnościach twórcy z Leszkiem Elektorowiczem rozmawia dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

8. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 28 października o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 45 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

9. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze. Całkowity dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

10. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.