III niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012

1. Dzisiaj w przedsionku naszego kościoła wystawione są kosze, do których można składać artykuły żywnościowe przeznaczone dla tych osób z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

2. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas: Rodzinnych Domów Dziecka, Ośrodków dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć opłatki. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

3. Parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 22 grudnia. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.30 (z przerwą od 18.00 do 18.30). Prosimy nie odkładać spowiedzi na przyszłą niedzielę. W sobotę będzie spowiadało 7 księży, dlatego źle byłoby, gdyby musieli siedzieć bezczynnie, nie mając kogo spowiadać. W sobotę od 11.00 kapłani pójdą do chorych. Prosimy zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.

4. Działające przy naszej parafii Stowarzyszenie MAYDAY będzie prowadziło wydawanie produktów żywnościowych w ramach programu PEAD. W najbliższy poniedziałek (17 grudnia) żywność będzie wydawana dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę (19 grudnia) dla osób z grupy II. Punkt MAYDAY będzie otwarty od 16.30 do 18.30.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Nowosądecka 31 (kl. B) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Spółdzielców 15 (kl. A).

6. Pierwsza część odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 13 stycznia 2013 r., jest umieszczona od dziś w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej. Informujemy, że w związku z kolędą przez cały styczeń kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek wieczorem.

7. Diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15.

8. Kandydaci do bierzmowania z klas II gimnazjum nie mają spotkania w grudniu.

9. Dziś o godz. 19.00 kolejny wieczór autorski. Tym razem gościć będziemy Mirę Kuś, poetkę z Kurdwanowa.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.

11. Pomódlmy się za naszych parafian, którzy zmarli w ostatnich dniach. 6 grudnia zmarł Ryszard Kociela (l. 68), 8 grudnia zmarła Anna Golonka (l. 90), 8 grudnia zmarła Danuta Kras (l. 88), 10 grudnia zmarł Jan Cienkosz (l. 67). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.